Quantcast
Channel: mpee.amorf.info
Viewing all articles
Browse latest Browse all 77

ALAPSZABÁLY tervezet

$
0
0

Az alábbiakban olvasható a Magyar Polgári Együttműködés Egyesület Alapszabály tervezete, amely a 2013. évi V. törvény a Polgári Törvénykönyvről alapján készült.
 

ALAPSZABÁLY

 

 

I. fejezet

 

Általános rendelkezések

 

1. § Az egyesület neve: Magyar Polgári Együttműködés (a továbbiakban: Egyesület)

2. § Az egyesület székhelye: 1067 Budapest, Eötvös u. 24.

3. § Az Egyesület a korábbiakban hatályos az egyesülési jogról szóló 1989. évi II. törvény, illetve az 1959 évi IV. törvény, valamint a jelenleg hatályos Polgári Törvénykönyv 2013.évi V. törvény (továbbiakban: Ptk.) és az egyesülési jogról, a közhasznú jogállásról, valamint a civil szervezetek működéséről és támogatásáról szóló 2011. évi CLXXV. törvény (továbbiakban: Etcv.)alapján létrejött és működő jogi személy.

 

 

II. fejezet

 

Az Egyesület célja, feladata és tevékenysége

 

4. § Az Egyesület célja a helyi közösségek fejlesztése, a nemzet hagyományos értékei, valamint az európai kulturális örökség iránt fogékony, elkötelezett és tenni akaró állampolgárok, civil kezdeményezések, egyesületek együttműködésének támogatása, a nemzeti és európai értékrend – az erkölcs, a kultúra, a szolidaritás, az egyének boldogulása, a természeti környezet jobbítása – képviselete és terjesztése, a jogállamiság, a szociális piacgazdaság és a magyar polgári demokrácia erősítése érdekében.

Az egyesület határozatlan időre jött létre.

5. § Az Egyesület feladata:

a) az Egyesület céljainak széles körben történő megismertetése,

b) a fenti célok alapján működő társadalmi szervezetek, egyesületek, egyéb szervezetek civil kezdeményezések létrejöttének és működésének támogatása,

c) a helyi szintű és országos politikai döntéshozatalnak az Egyesület céljai érdekében történő befolyásolása.

6. § (1) Az Egyesület feladatainak végrehajtása során:

a) összehangolja tagjainak a közös célok érdekében kifejtett tevékenységét,

b) szervezi a polgári társas élet fórumait, az ilyen szervezetek együttműködését: találkozókat, konferenciákat szervez,

c) a rendelkezésére álló eszközökkel segíti az Egyesület céljához kötődő tudományos tevékenységet és ezek eredményeinek kerülését,

d) véleményt nyilvánít a közéletnek az Egyesület céljait érintő helyi vagy országos jelentőségű kérdéseiben, ezekről állásfoglalásokat ad ki.

(2) Az Egyesület, feladatainak végrehajtására bizottságokat, munkacsoportokat hozhat létre, megbízhatja az Egyesület tagját vagy tagjait, illetve az Egyesület tagságán kívüli személyeket és szervezeteket kérhet fel.

(3) Az Egyesület – tagjai együttműködésének elősegítése céljából – szakmai és területi tagozatokat hozhat létre.

(4) Egyesület nem alapítható gazdasági tevékenység céljára. Az Egyesület nem zárja ki, hogy tagjain kívül más is részesülhessen a szolgáltatásaiból. Az Egyesület az Egyesületi cél megvalósításával közvetlenül összefüggő gazdasági tevékenység folytatására jogosult.

 

 

III. fejezet

 

Az Egyesület tagsága

 

7. § (1) Az Egyesület tagja lehet minden, az Egyesület céljait elfogadó nagykorú természetes és jogi személy,amennyiben a tagfelvételi eljárás feltételeinek megfelel.

Az Egyesületnek pártoló tagja is lehet. Pártoló tag lehet természetes és jogi személy valamint a társadalomban elismert mozgalom, testület, szervezet, stb.

(2) A tagsági viszony írásbeli kérelemre, három tag ajánlásával és az Elnökség jóváhagyó döntésével jön létre.

(3) A tagfelvételt kérő személy az Elnökség jóváhagyást megtagadó döntésével szemben a Közgyűléshez fellebbezhet, az elutasítás kézhezvételét, tudomásul vételét követő 30 napon belül. A fellebbezésről a soron következő közgyűlés dönt.

8. § (1) A tagsági viszony megszűnik:

  1. a tag halálával, illetve a jogi személy jogutód nélküli megszűnésével,

  2. kilépéssel,

  3. kizárással.

  4. a tagsági jogviszony Egyesület általi felmondásával

(2) A kilépési szándékot az Elnökséghez intézett írásbeli nyilatkozattal kell bejelenteni.

(3) A tagsági viszony az (1) a) pontja esetében a tag halála, illetve megszűnéséről szóló jogerős döntés napján, az (1) b) pontja esetében a kilépési nyilatkozat keltének napján, az (1) c) pontja esetében a kizárásról szóló döntés napján szűnik meg.

Ha az Alapszabály az Egyesület tagságát feltételhez köti és ennek a tag nem felel meg az Egyesület a tagi jogviszonyt 30 napos határidővel írásban felmondhatja. A felmondásról az Egyesület közgyűlése dönt.

9. § (1) Az Elnökség -tagjai többségének egybehangzó szavazatával – kizárhatja a tagot az Egyesület soraiból, ha

a) a tag tevékenysége az Alapszabályba ütközik,

b) a tag tevékenysége ellentétes az Egyesület céljaival, vagy egyébként veszélyezteti az

c) Egyesület céljainak megvalósulását, illetve sérti az Egyesület jó hírét,

a tag felszólítás ellenére tagdíjfizetési kötelezettségének egy éven keresztül nem tesz eleget.

(2) Az Elnökség a kizárásról hivatalból, vagy bármely tag írásbanbenyújtott, indoklással ellátott indítványáraírásban határozatban határoz.

(3) Az Elnökség haladéktalanul értesíti a tagot az eljárás megindításáról. Az eljárás során biztosítani kell a tag számára, hogy a terhére rótt kizárási okokat (adatokat) megismerhesse, továbbá, hogy védekezését a döntést megelőzően előterjeszthesse. Az elnökség a kizárásról szóló döntését a taggal haladéktalanul, írásban közli.

(4) Az Elnökség kizárást kimondó határozatával szemben a tag a kézhezvételt, tudomásul vételt követő 30 napon belül közgyűléshez fordulhat fellebbezéssel. A fellebbezésről a soron következő közgyűlés dönt. A fellebbezés elbírálásáig a tag tagsági jogait nem gyakorolhatja.

10. § (1) Az Egyesület tagjának joga, hogy

a) részt vegyen az Egyesület tevékenységében, a közgyűlésen szavazzon, a pártoló tag kivételével.

b) az Egyesületen belül – az Alapszabályban foglalt megszorításokkal – bármely tisztségre jelöljék, illetve megválasszák (a pártoló tag kivételével),

c) javaslatot tegyen az Egyesület tevékenységére vonatkozóan, illetve véleményét az Egyesület tagjai körében szóban és írásban közzétegye,

d) tájékoztatást kapjon az Elnökségtől az Egyesület tevékenységével kapcsolatban.

(2) A tag köteles:

  1. az Elnökség által megállapított összegű tagdíjat fizetni,

  2. tartózkodni az Egyesület céljaival ellentétes vagy azokat veszélyeztető magatartástól.

(3) A pártoló tag felvételére és tagságának megszűnésére a 7–8.§-ban foglaltakat megfelelően alkalmazni kell, azzal az eltéréssel, hogy a nem természetes személy tag bármely módon való jogutód nélküli megszűnését, feloszlását kell érteni a tagsági viszony megszűnésén. A pártoló tag, vagy meghatalmazott képviselője állandó tanácskozási jogú tagja, meghívottja a Közgyűlésnek és szükség szerint az Együttműködési Tanácsnak. A pártoló tag csak vagyoni hozzájárulással vesz részt az Egyesület tevékenységében, ugyanakkor jogosult az Egyesület tevékenységével kapcsolatosan javaslatot tenni. Tájékoztatást kap az Elnökségtől minden az egyesület tevékenységét érintő lényeges kérdésről.

 

 

IV. fejezet

 

Az Egyesület szervei és tisztségviselői

 

11. § Az Egyesület szervei: a.) a Közgyűlés, b) az Egyesület Védnöksége, c) az Elnökség, d) az Elnök, e) a Számvizsgáló Bizottság,f) Együttműködési Tanács g) a Titkárság.

12.§ (1) A Közgyűlés az Egyesület legfelsőbb szerve, amely a tagok összességéből áll.

(2) A Közgyűlést az Elnökség – a tagok írásbeli értesítése mellett – a napirend közlésével legalább kétévenkéntévente köteles összehívni (postai úton) úgy, hogy a meghívó tizenöt nappal a közgyűlés időpontja előtt a tagokhoz igazolható módonmegérkezzen.megküldésre kerüljön

A meghívónak tartalmazni kell az Egyesület nevét, székhelyét, az ülés idejének, helyszínének megjelölését és az ülés napirendjét. A napirendnek olyan részletesnek kell lennie, hogy a szavazásra jogosultak az álláspontjukat kialakíthassák.

(3) Az Elnökség köteles összehívni a Közgyűlést, ha azt a tagok egynegyede a napirend megjelölésével írásban kéri. A közgyűlés kézbesítésétől számított 5 napon belül a tagok és az Elnökség, Számvizsgáló Bizottság tagjai a napirend kiegészítést kérhetik, annak indoklásával. A kiegészítés tárgyában az összehívó Elnökség, vagy Elnök dönt. Ha arról az összehívó nem dönt, vagy elutasítja a közgyűlés a napirend elfogadásáról szóló határozat meghozatalát megelőzően külön dönt, a napirend kiegészítése tárgyában.

(4) A Közgyűlés jogosult az Egyesület működését érintő minden kérdésben határozatot hozni. A Közgyűlés kizárólagos hatásköréhez tartozik:

a) az Alapszabály elfogadása és módosítása,

b) az Elnök, az Elnökség és a Számvizsgáló Bizottság megválasztása, illetve visszahívása,

c) az Elnökség döntéseivel szemben az Alapszabály alapján benyújtott fellebbezések elbírálása,

d) az Egyesület más társadalmi szervezettel való egyesülésének, e szétválásának, illetve megszűnésének feloszlatásának kimondása,

e.)az éves költségvetés és beszámoló elfogadása. A beszámoló tartalmazza az Elnökség beszámolóját is a vagyoni helyzetről.

f.) ha a vezető tisztségviselő az Egyesülettel munkaviszonyban áll a munkáltatói jogok gyakorlása.

g.) olyan szerződés megkötésének jóváhagyása, amelyet az Egyesület saját tagjával, vezető tisztségviselőjével, a Számvizsgáló Bizottság tagjával, vagy azok hozzátartozójával köt.

h.)a jelenlegi és korábbi egyesületi tagok, vezető tisztségviselők (Elnökség, Elnök) és Számvizsgáló Bizottság tagjaival, vagy más egyesületi szervek tagjai ellen kártérítési igények érvényesítéséről döntés.

i.) szükség esetén választott könyvvizsgáló megválasztása és visszahívása és díjazásának megállapítása,

j.) végelszámoló kijelölése.

(5) A szabályszerűen összehívott Közgyűlés határozatképes, ha azon a tagok legalábbtöbb mint fele megjelenik. Határozatképtelenség esetén hatvan napon belüli időpontra újabb Közgyűlést kell összehívni, amely változatlan napirend mellett a megjelentek számára tekintet nélkül határozatképes, mely körülményt azonban a meghívóban jelezni kell.

(6) A Közgyűlés határozatait - ha az Alapszabály másképpen nem rendelkezik - a jelenlevők szavazatainak egyszerű többségével hozza. A jelenlevők kétharmadának háromnegyedes

szavazata szükséges:

a) Az Alapszabály elfogadásához és módosításához,

b) az Egyesület megszűnésének, illetve más szervezettel történő egyesülésének, illetve céljai módosítása kimondásához, az Elnök, az Elnökség és a Számvizsgáló Bizottság visszahívásához a szavazati joggal rendelkező tagok háromnegyedes szótöbbsége szükséges.

A határozat meghozatalakor nem szavazhat az a személy, akit a határozat kötelezettség, vagy felelősség alól mentesít, vagy az Egyesület terhére más fajta előnyben részesít, akivel a határozat szerint szerződést kell kötni, aki ellen a határozat alapján pert kell indítani, aki egyébként személyesen érdekelt a döntésben.

(7) Az Elnök, az Elnökség és a Felügyelő Bizottság megválasztása, illetve visszahívása titkos szavazással történik.

(8) Az Elnök megválasztásához az érvényesen leadott szavazatok többsége szükséges. Három vagy több jelölt indulása esetén, amennyiben szavazategyenlőség áll fenna szavazás első fordulójában a jelöltek egyike sem szerezte meg a szükséges számú szavazatot, úgy újabb szavazásra kerül sor, amelynek során az első forduló eredménye alapján a két legtöbb szavazatot kapott jelölt közül lehet választani.

(9) Az Együttműködési Tanács tagjait az Elnök javaslatára az Elnökség kéri fel, az Elnökség döntése alapján, megválasztását követő 30 napon belül.

A döntésről az Elnökség tájékoztatja a tagságot, illetve szóban a Közgyűlést, amely azt utólag tudomásul veszi.

(10) A Közgyűlésben a jogi személyiségű tag képviseletében annak elnöke, vagy eseti írásbeli meghatalmazással rendelkező személyes megbízottja, ügyvivő testület működése esetén az írásban előre bejelentett ügyvivő jár el. A határozatképesség, valamint a szavazások eredménye szempontjából a természetes személynekés a jogi személyiségű tagnak is egy, az elnöke, vagy a megbízólevéllel ellátott küldött által képviselt jogi személynek tíz szavazata van.

(10) Az Egyesület tisztségeire csak természetes személy választható.

13. § (1) Az Elnökség az Egyesület ügyintéző szerve, melynek tagjai:

a) az Elnök,

b) az elnökségi tagok,
c) a főtitkár,

Az Elnökségnek az Elnökön kívül6 tagja van.

Elnök:

Név:……………………………..

lakcíme…………………….

elnökségi tag………………………

lakcím

elnökségi tag……………………

elnökségi tag

elnökségi tag

elnökségi tag

főtitkár:…………………………

 

(2) Az Elnökség tagjait a Közgyűlés választja. Az elnökség megbízatása két évre szól.

(3) Az elnökség tagjai sorából két alelnököt választ, akiknek egyike a Főtitkári teendőket is ellátja

(4) Az alelnökök támogatják az elnök munkáját és eljárnak az elnök által rájuk bízott ügyekben.

(5) Vezető tisztségviselő, azaz Elnök és Elnökségi tag az a nagykorú személy lehet akinek a cselekvőképességét a tevékenysége ellátásához szükséges körben nem korlátozzák.

Az Elnökségi tag ügyvezetési feladatait személyesen köteles ellátni.

(6) A vezető tisztségviselő, Elnök és az Elnökségi tag megbízatásának megszűnése:

- határozott idejű megbízatás esetén a megbízás időtartamának lejártával,

- visszahívással,

- lemondással,

- vezető tisztségviselő (Elnök, Elnökségi tag) halálával,

- vezető tisztségviselő (Elnök, Elnökségi tag) cselekvőképességének a tevékenysége ellátásához szükséges körben történő korlátozásával,

- a vezető tisztségviselővel(Elnök, Elnökségi tag) szembeni kizáró, vagy összeférhetetlenségi ok bekövetkeztével.

 

14. § (1) Az Elnökség:

Az Elnökség tagjai kötelesek a közgyűlésen részt venni, az Egyesülettel kapcsolatos kérdésekre válaszok, az Egyesület tevékenységéről és gazdasági helyzetéről beszámolni.

Az Elnökség ezen túl:

a) képviseli az Egyesületet,

b) két közgyűlés között irányítja az Egyesület tevékenységét,

c) előkészíti és összehívja a Közgyűlést,
d) gondoskodik a Közgyűlés határozatainak végrehajtásáról,
e) elkészíti az Egyesület költségvetését,
f) irányítja az Egyesület gazdálkodását,
g) dönt a tagok felvételéről, illetve kizárásáról,
h) az Egyesület céljait, feladatait és működését érintő ügyekben állásfoglalást adhat ki,
i) a Főtitkár javaslata alapján megbízza a titkárság tagjait.

(2) Az Elnökség tevékenységéről beszámol a Közgyűlésnek.

(3) Az Elnökség ügyrendjét maga állapítja meg. Ennek keretében az Elnökség hatáskörét az (1) g) és i) pontjai kivételével az Elnökből, az Alelnökökből és a Főtitkárból álló ügyvezető elnökségre ruházhatja. Az elnökség üléseit legalább évente négy alkalommal össze kell hívni.

Az Elnökség összehívása írásbeli meghívással történik, amely meghívó az ülést megelőzően 8. nappal megküldésre kerül. Az Elnökségi ülés akkor határozatképes ha azon a tagok több mint fele azaz 4 fő jelen van. Az Elnökség határozatait egyszerű szótöbbséggel hozza. A határozat meghozatalakor nem szavazhat a IV. fejezet 12. pont (6) bekezdésének b.)pontjában meghatározott elnökségi tag. Az Elnökség üléseiről jegyzőkönyvet kell vezetni.

(4) Az Elnökség elektronikus úton folyamatosan tájékoztatja a tagságot az Egyesülettel kapcsolatos információkról, programokról valamint szükség esetén azElnökség döntéseiről.

15. § (1) Az Elnök:
a) képviseli az Egyesületet és az Elnökséget,az Elnök képviseletét önállóan látja el.
b) előkészíti és összehívja az Elnökség ülését,
c) gondoskodik az Elnökség döntéseinek végrehajtásáról,
d) javaslatot tesz az Elnökségnek a Főtitkár személyére,
e) felügyeli a titkárság működését,
f) vezeti a Közgyűlést és az Elnökség üléseit.
(2) Az Elnök hatáskörét
akadályoztatása szükség esetén az Elnökség tagjaira átruházhatja. Nem ruházhatja át az (1) d.) és e.) pontjaiban foglalt hatáskörét.

16. § (1) Az Együttműködési Tanács legfeljebb 25 főből áll. Tagjait az Egyesület Elnöke javaslatára az Elnökség választja.

(2) Az Együttműködési Tanács tagjául a társadalom által elismert, kiemelkedő, a civil élet, illetve civil kapcsolatok tekintetében elismert természetes személy kérhető fel.

(3) A felkért személyek – a felkérés elfogadása esetén – testületi tagságáról az Elnökség dönt a soron következő elnökségi ülésen. E tényről az Egyesület tagságát az Elnökség írásban haladéktalanul tájékoztatja, illetve arról a következő Közgyűlésen szóban is tájékoztatja a tagjait.

(5) Az Együttműködési Tanács elnöke az Egyesület mindenkori elnöke.

(6) Az Együttműködési Tanács szükség szerint de évente legalább két alkalommal ülésezik, mely ülést az Elnök, illetve az általa felkért elnökségi tag hív össze és azon tanácskozási joggal részt vesznek az Elnökség tagjai.

(7) Az Együttműködési Tanács:

a) tanácsadó, előkészítő, együttgondolkodó szervezetként hatékonyan segíti az Elnökség munkáját,

b) folyamatosan tájékoztatja az Egyesület céljai tekintetében jelentős események, rendezvények szükségességéről, javasolt tematikájáról,

c) előkészíti, és javaslatot tesz az Egyesület által tartandó rendezvények, tanácskozások tematikájára, és a meghívott előadók személyére.

17.§ (1) A Főtitkár:
a) intézkedik az Egyesület működését érintő ügyekben,
b) vezeti az Egyesület ügyvitelét.
c) közreműködik a Közgyűlés és az Elnökség üléseinek előkészítésében és az általuk hozott döntések végrehajtásában,
d) az Elnökség által elfogadott rendben vezeti az Egyesület gazdálkodását, kezeli az Egyesület vagyonát és pénzügyeit,
e) javaslatokat tesz az Elnöknek és az Elnökségnek,
f) eljár mindazokban az ügyekben, amelyekkel az elnök vagy az elnökség megbízza,
g) vezeti és szervezi a titkárság működését,
h) gyakorolja az Egyesület alkalmazottai felett a munkáltatói jogokat.
(2) A Titkárság a Főtitkárból, valamint az Elnökség által szükség szerint a Főtitkár tevékenységének segítésére megbízott Titkárokból áll. Megbízatásuk az Elnökség megbízatásának idejére szól.

18.§ (1) A Számvizsgáló Bizottság(Felügyelő Bizottság) három tagból áll, akiket a Közgyűlés két évre választ. A Számvizsgáló Bizottsági tagsági jogviszony a megválasztásával jön létre. A megszűnésre a vezető tisztségviselőkre vonatkozó rendelkezések az irányadók, azzal hogy a Számvizsgáló Bizottsági tag lemondó nyilatkozatát az Egyesület vezető tisztségviselőjéhez, azaz az Elnökhöz intézi.

 

Nevek

 

 

Számvizsgáló Bizottság tagja az a nagykorú személy lehet, akinek cselekvőképességét a tevékenysége ellátásához szükséges körben nem korlátozzák. Nem lehet a Számvizsgáló Bizottság tagja akivel szemben a vezető tisztségviselőre vonatkozó kizáró ok áll fenn, továbbá aki, vagy akinek a hozzátartozója az Egyesületvezető tisztségviselője.

(2) A Számvizsgáló Bizottság tagjai közül, egyszerű szótöbbséggel bizottsági elnököt választ.

(3) A Számvizsgáló Bizottság évente két alkalommal ülésezik, üléseit a Bizottság elnöke hívja össze oly módon, hogy a meghívó - az ülés napirendi pontjainak ismertetésével - azülés előtt 8 nappal a számvizsgáló bizottság tagjaihoz megérkezzen. megküldésre kerüljön.

(4) A szabályszerűen összehívott Számvizsgáló Bizottság határozatképes, ha azon tagjainak kétharmada,vagyis több mint fele, azaz legalább 2 tagja jelen van.

Ha nincs jelen az összes tag a Számvizsgáló Bizottság határozatait egyhangúan hozza. Ha mindhárom tag jelen van, a Számvizsgáló Bizottság határozatait egyszerű szótöbbséggel hozza.

(5) A Számvizsgáló Bizottság határozatait a jelenlévők szavazatainak egyhangú határozatával hozza.

(6) A Számvizsgáló Bizottság ellenőrzi az Egyesület gazdálkodását. Tevékenységéről beszámol a Közgyűlésnek. A Számvizsgáló Bizottság tagjai a Bizottság munkájában személyesen kötelesek eljárni.

A Számvizsgáló Bizottság az Egyesület irataiba, nyilvántartásába, könyveibe betekinthet, az Elnöktől, az Elnökség tagjaitól felvilágosítást kérhet, az egyesület számláját, pénztárát,, valamint szerződéseit megvizsgálhatja, illetve szakértővel megvizsgáltathatja.

(7) Ha a Számvizsgáló Bizottság az Egyesület gazdálkodásában rendellenességet tapasztal, felhívja az Elnökséget ezek megszűntetésére.

(8) Ha a Számvizsgáló Bizottság (3) bekezdésben foglalt felhívása eredménytelen, vagy ha a rendellenesség súlya azt indokolja, rendkívüli Közgyűlés összehívását kezdeményezheti az Elnökségnél. Az Elnökség a kezdeményezésről legközelebbi ülésén köteles határozni. Ennek elmaradása, vagy elutasítása esetén a Számvizsgáló Bizottság a Közgyűlést összehívhatja.

(9) A Számvizsgáló Bizottság tagjai az Egyesület bármely iratába betekinthetnek.

(10)A Számvizsgáló Bizottság tagjai az Egyesület Elnökétől, Elnökségétől függetlenek, tevékenységük során nem utasíthatók.

 

V. fejezet

 

Az Egyesület gazdálkodása

 

19.§ (1) Az Egyesület az elnökség által elfogadott éves költségvetés alapján gazdálkodik.

(2) Az Egyesület bevételei:

a) a tagok által befizetett tagdíjakból,
b) kívülálló személyek támogatásából,
c) egyéb forrásokból származhatnak.
(3) Az Egyesület gazdálkodásának részletes szabályait az Elnökség állapítja meg.

(4) a tagdíjat a közgyűlés határozza meg, továbbá meghatározza a fizetés módját és határidejét.

(5) Az egyesület vagyonát céljainak megfelelően használhatja, vagyonát nem oszthatja fel tagjai között és a tagok részére nyereséget nem juttathat.

 

VI. fejezet

 

Az Egyesület Védnöksége

 

20. § Az Egyesület Tiszteletbeli Elnökei a korábbi elnökök, akik állandó tanácskozási jogú meghívottjai az Elnökség, valamint az Együttműködési Tanács üléseinek mint Egyesület Védnökök.

 

 

VII. fejezet

 

Záró rendelkezések

 

21. Az Egyesület jogutód nélkül megszűnik, ha tagjai kimondják a megszűnését, vagy arra jogosult szerv megszünteti, feltéve ha az Egyesület vagyoni viszonyainak lezárására irányuló megfelelő eljárás lefolytatást követően a bíróság az Egyesületet a nyilvántartásból törli.

Ezen általános eseteken túl az Egyesület jogutód nélkül megszűnik, ha az egyesület megvalósította célját, vagy az egyesület céljainak megvalósítása lehetetlenné vált, és új célt nem határoztak meg, vagy az egyesület tagjainak száma hat hónapon keresztül nem éri el a tíz főt.

Az Egyesület jogutód nélküli megszűnése esetén a hitelezők követeléseinek kiegyenlítése után fennmaradó vagyont az alapszabályban az Egyesület céljaival megegyező, vagy hasonló cél megvalósítására létrejött közhasznú szervezetnek, azaz a Polgári Magyarország Alapítványnak (székhely ……….. bejegyzés száma………………….) kell átadni.)A fennmaradó vagyonról a nyilvántartó bíróság a törlést kimondó határozatban rendelkezik. szükség esetén a vagyonátruházás teljesítésére ügygondnokot rendel ki. A vagyon feletti rendelkezési jog az Egyesület törlésével száll át az új jogosultra.

 

Az Egyesület más jogi személlyé nem alakulhat át, csak egysülettel egyesülhet és csak egyesületre válhat szét.

 

21. 22.§ Az Egyesület működését, szervezetét, feladatait érintő, az Alapszabályban nem részletezett kérdésekben az 1989. évi II.a hatályos törvényi rendelkezéseik az irányadók.

22. 23.§ Az Alapszabály az elfogadásakor lép hatályba.

 

Jelen Alapszabályt a kiemelt módosításokkal egységes szerkezetben 2015. április 25-én aközgyűlés elfogadta. Az Egyesület Elnöke valamint az aláíró tanúk egybehangzóan tanúsítják, hogy annak szövege megfelel az Alapszabály módosításokkal kialakult hatályos szövegének.

 

 

 

Budapest 2015. április 25 .………………………………

Balog Zoltán

elnök

 

 

 

 

Tanúk:

 

1…………………………………….. 2……………………………..

név név

 

 

lakcím……………………………………. lakcím ……………………………….

 

 

 


Viewing all articles
Browse latest Browse all 77